سلام خداقوت ،ببخشیداینکه میگویندامام زمان (عج)به دست یک زن کشته میشودواقعیت داردوقضیه دجال چیست؟وامام زمان چندسال حکومت میکنند؟

در کتابی به شهید شدن امام زمان (عجل الله فرجه توسط یک پیرزن با اوصاف خاص تصریح شده (الزام الناصب، ص ۱۹۰) اما سندی برای این حدیث بیان نشده است .لذا نمی توان آن را پذیرفت. برخی روایات کلی هم وجود دارد که بر اساس آنها، هیچ امامی نیست، مگر این که کشته یا مسموم می شود. (من لا یحضره الفقیه، ج۲، ص ۵۸۵، ح ۳۱۹۲) . ظاهر این گونه روایات، شهادت حضرت را بیان می کند، (کفایه الاثر، ص ۲۲۷) اما دلیل قطعی بر شهادت شخص حضرت مهدی علیه السلام ، وجود ندارد.
روایاتی دارد امام حسین علیه السلام و یارانش در اواخر حیات امام زمان عجل الله فرجه ، رجعت می نمایند و غسل و دفن حضرت را بر عهده می گیرد.
کافی، ج۸ ، ص ۲۰۶؛ بحارالانوار، ج ۵۳، ص ۹۳، ح ۱۰۲ از کافی)
طبق این نوع روایات امام زمان عجل الله فرجه الشریف به مرگ طبیعی از دنیا می روند و این احتمال قوی تر به نظر می رسد.
مطالب مربوط به خبر شهادت حضرت به نقل از یک دانشمند ناشناخته در کتاب الزام الناصب چنین است :
«فاذا تمت السبعون سنه اتی الحجه الموت فتقتله امرأه من بنی تمیم اسمها سعیده و لها لحیه کلحیه الرجل بجاون صخر من فوق سطح و هو متجاوز فی الطریق. فاذا مات تولی تجهیزه الحسین(ع)؛ با پایان یافتن هفتاد سال از آمدن امام زمان(عج) زنی از قبیله بنی تمیم به نام سعیده او را شهید می کند. وی همچون مردان، دارای ریش می باشد و در حالی که امام زمان(عج) از راهی می گذرد، با هونگی از جنس سنگ امام را به شهادت می رساند. پس از فوت امام زمان(عج)، امام حسین(ع) غسل، تکفین و تدفین او را انجام می دهد»
برگرفته از :
(محمد الصدر، موسوعه الامام المهدی، الکتاب الثالث، تاریخ ما بعد الظهور، ص ۸۸۱، دارالتعارف للمطبوعات).
اگر هم عبارت یاد شده به مضمون روایات اشاره داشته باشد، در این صورت هم به دلیل ناشناخته بودن سند، مرسل به حساب آمده و به دلیل ضعیف بودن از ناحیه سند، پذیرفته نیست، از این رو نمی تواند بیانگر رویدادی تاریخی باشد.
ریش دار بودن قاتل نیز که خود یک زن است، روایت را با اشکالات فراوانی روبرو می کند از جمله: – هر چند به گونه ای نادر، برخی از زنان، ریش بسیار مختصری در می آورند، ولی هیچ گاه میزان آن به اندازه ریش یک مرد نمی رسد، آن گونه که در روایت بدان اشاره شده است. – در تاریخ سابقه ندارد که حتی یک زن به صورت ریش کامل یک مرد، ریش درآورده باشد ولی در روایت بدان تصریح شده است. اگر هم گفته شود چنین چیزی به عنوان یک استثناء و به قدرت الهی موجود شده تا با قاتل ولی عصر علیه السلام قرار گیرد پاسخ آن است که اگر چنین زنی مدتی در میان مردم آن زمان زندگی کند، با توجه به سخن گفته شده از او در کتاب ها به عنوان قاتل امام زمان علیه السلام ، در این صورت حکومت حضرت مهدی علیه السلام درباره آن تصمیمی خاص می گرفت.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*