سلام.من یک پسر و جوان هجده ساله هستم.چکنم تا خود را در مکتب امام راحل،مکتب حاج قاسم عزیز و مکتب امام خامنه ای_این عشق فوق العاده_ رشد دهم و با معنویت،عقلانیت و عدالت(سه اصل این مکاتب) مقرب خدا و یک شیعه واقعی و سرباز حضرت ولی عصر امام زمان عج بشوم؟تشکر

دوست گرامی. به مطالب زیر توجه نمایید:1. برای رسیدن به عقلانیت نیاز به سلوک نظری و علم آموزی در حوزه آموزه های دینی دارید تا با عقلانیت مکتب اسلام برای تکامل و رشد انسان و اداره جامعه آشنا شوید. 2. برای تقویت معنویت لازم است اولا نفس خود را از شرک خفی و رذایل اخلاقی و حب دنیا و نفس پرستی و مانند آن تزکیه نمایید تا به آزادی معنوی دست یابید و ثانیا با انجام واجبات و عبادات و ترک گناه خود را در مسیر بندگی و عبودیت حضرت حق قرار دهید. تقویت معنوی با دو عنصر آزادی و بندگی به سرانجام می رسد.
3. همچنین برای پی گیری عدالت اجتماعی، لازم است در جامعه حضور فعال و موثر داشته باشید و با کسب آگاهی های سیاسی و اجتماعی و ولایت مداری و قرار گرفتن در گروه های خدمت رسانی و جهاد سازندگی و مشارکت در ساخت کشور و پیشرفت در زمینه های گوناگون و دفاع از نظام اسلامی و مبارزه با دشمنان آن در این مسیر بکوشید.
این در حقیقت همان مسیر خودسازی و سلوک دینی است. پی گیری این مسیر به خودساختگی و رشد دینی شما کمک شایان توجهی خواهد کرد و انشاالله برای یاری امام زمان آماده خواهید شد انشاالله.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*