لطفا یک سیر مطالعاتی در مورد مقتل اهل بیت خصوصا حضرت سیدالشهدا علیه السلام به بنده معرفی کنید؟! یا اگر سیر مطالعاتی وجود ندارد لطفا کتب مستندی در مورد این موضوع معرفی کنید؟

مقتل اهل بیت علیهم السلام نویسنده : محمود لطیفی | محمود شریفی | محمود احمدیان | سید علیرضا جعفری ناشر : شرکت چاپ و نشر بین المللکتاب مُنتَهَى ألآمال فی تَواریخ ألنّبی وَ ألآل کتابی فارسی، درباره زندگی چهارده معصوم(ع) اثر شیخ عباس قمی، عالم شیعی قرن چهاردهم . مؤلف در این کتاب با استفاده از منابع پرشمار، به تفصیل از زندگی چهارده معصوم سخن گفته است. منتهی الآمال ۱۴ باب و هر باب آن فصولی دارد که به ترتیب از احوال شخصی، مناقب و فضائل، حوادث خاص مربوط به هر امام، فرزندان و خانواده، روات و اصحاب سخن می گوید. منتهی الآمال از کتابهای مشهور میان شیعیان به شمار می‌رود.منتهی الآمال شامل یک دور شرح زندگانی چهارده معصوم است و غالبا درباره هر معصوم به این موضوعات پرداخته است: ولادت، نام، لقب، کنیه، بخشی از فضائل و ویژگی‌های اخلاقی هر معصوم،معجزات و دلایل امامت هر امام، سخنان حکمت آموز امامان، شهادت معصومان و دفن آنان.
مقتل در خصوص حضرت سیدالشهدا (علیه‌السّلام):
مقتل جامع سیدالشهدا (علیه‌السّلام)، مقتل و کتابی تاریخی به زبان فارسی درباره امام حسین (علیه‌السّلام) و واقعه عاشورا است. این کتاب با همکاری گروهی از تاریخ‌پژوهان، زیر نظر مهدی پیشوایی در ۲ جلد منتشر شده است.
در جلد اول کتاب به موضوعاتی چون مقتل‌نویسی و تاریخ‌نگاری عاشورا، فلسفه قیام امام حسین (علیه‌السّلام)، سیر تاریخی قیام عاشورا ، امام حسین (علیه‌السّلام) در مدینه، امام حسین (علیه‌السّلام) در مکه، نامه‌نگاری کوفیان و اعزام مسلم به کوفه و امام حسین (علیه‌السّلام) در راه کوفه پرداخته شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*